Acil Durum Müdahalesi

Ne kadar iyi olursanız olun veya güvenliğiniz ne kadar iyi olursa olsun, bazen saldırganlar devreye girer. Birinci sınıf olay müdahalesi doğru kişilere, süreçlere ve teknolojiye ihtiyaç duyar, ancak bu pahalı olabilir ve  pratik dışı kalır. Hizmetimiz, araç ve becerilerimizden yalnızca kesinlikle ihtiyacınız olduğunda yararlanmanıza olanak tanır. 

Acil Durum Müdahale Hizmeti

İşletmenizin faydası

Siber güvenlik ihlalleri, büyük işletmelerden, küçük işletmelere kadar her kuruluşun başına gelir. Bir ihlali iyi ele almak size sayısız miktarda zaman ve para kazandırabilir – hatta kişisel veriler söz konusu olduğunda yasal para cezalarından kaçınabilirsiniz. Yanlış yapmak maalesef işinize mal olabilir.

Çoğu kuruluş için, 24 saat hizmet veren özel bir olay müdahale ekibine sahip olmanın ve iyi bir olay izleyicisi olmak için gereken beceri ve ilgi düzeyini korumanın oldukça pahalı olmasıdır. Daha iyi bir çözüm sunuyoruz.

Siber güvenlik acil müdahale hizmetimiz ihtiyaçlarınıza göre oluşturulmuştur. Sabit bir yıllık fiyat karşılığında, istediğiniz zaman kullanmak üzere yüksek eğitimli olay müdahale görevlilerine erişebilirsiniz. 

Katılım Sürecimiz

Tüm görevlerimiz, hizmetimizden maksimum değer elde etmenizi sağlamak için özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmıştır. Bu, nelerin mevcut olduğuna genel bir bakış sağlamak için bazı daha yaygın faaliyetlerin bir örneğidir.

Sürekli Personel Desteği

Sizinle olan ilişkimizin ilk kısmı, sizi en iyi şekilde destekleyebileceğimizden emin olmak için işinizle birlikte çalışmaktır. Bu, normalde danışmanlarımızın hangi kritik süreçlerin var olduğunu anlamak ve güvenlik araçlarımızın size yardımcı olacak şekilde uygun şekilde yapılandırıldığından emin olmak için ofislerinizi ziyaret etmesini içerir. Gereksinimlerinize bağlı olarak, kötü niyetli davranışları tespit etme şansını en üst düzeye çıkarmak için güvenlik açığı değerlendirmeleri çalıştırabilir ve günlük kaydı ve izleme araçlarının yapılandırılmasına yardımcı olabiliriz. İhtiyaçlarınıza uygunsa, ağınızı daha güvenli hale getirmek için yeni güvenlik duvarları, izinsiz giriş tespit sistemleri ve diğer araçları da devreye alabiliriz.

Personelinize güvenlik araçlarının ne işe yaradığı ve işlerini daha siber güvenliğe duyarlı bir şekilde nasıl devam ettirecekleri konusunda eğitim verebiliriz. Bu, kimlik avı saldırılarına veya diğer sosyal mühendislik biçimlerine düşme risklerini önemli ölçüde azaltır.

Gözetim İzleme

Birlikte çalıştığımız süre boyunca, ağınızda her 3 ayda bir hijyen kontrolü yapacağız. Özellikler, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değişiklik gösterir ancak genellikle bir güvenlik açığı taraması, keşif taraması veya yama değerlendirmesi içerir. Bu, ağınızdaki kayıtlarımızın güncel olmasını sağlamamıza ve herhangi bir sorunla ilgili olarak size erken uyarı sağlamamıza yardımcı olur.

Olay Yanıtı

Desteklememizi istediğiniz bir güvenlik olayınız olması durumunda bizi aramanız yeterli. Olay müdahale ekibimiz ilk önceliklendirmeye uzaktan başlayabilecek ve bu noktadan itibaren en iyi eylem planını oluşturmak için sizinle birlikte çalışacağız. Yanıt adımlarımız uzaktan erişim canlı yanıtı içerebilir veya gerekirse herhangi bir cihazın fiziksel görüntüsünü almak için danışmanları konumunuza yerleştirebiliriz.

Diğer aktiviteler

Desteğimize ihtiyaç duyduğunuz bir olay yoksa, paranızı boşa harcamamışsınızdır.

Anlaşmalı saatlerinizi, destek sırasında ayrıntılı olarak tartışılabilecek çok çeşitli aktiviteler için kullanabilirsiniz. Bazı örnekler arasında ağ sızma testi, güvenlik mimarisi incelemeleri, sertifikasyon, politika oluşturma ve inceleme, farkındalık eğitimi oturumları, red-team ekip çalışmaları ve çok daha fazlası yer alır. Kilit nokta, ne olursa olsun paranızın karşılığını fazlasıyla alacağınızdır.

Comments (0)

Leave Comment