Bilgi Güvenliği Farkındalık Programı

Uluslararası camiada bilişim firmalarını incelediğinizde, bilgi güvenliği konusundaki aksaklıklar ve eksiklikleri incelediğinizde, siber güvenlik farkındalık programının uygulanması gerekliliği hayati önem taşımaktadır. Bilgi güvenliği konusundaki risklerin azaltılmasının en ciddi aşaması çalışan personel noktasındaki eksikliğin giderilmesidir.

Siber Güvenlik Farkındalık Testi ve İyileştirilmesi

Bilgi güvenliğinin sağlanması noktasında, firma çalışanlarının etkin bir şekilde siber güvenlik konusunda farkındalığının oluşturulması gerekmektedir. Yapılan birçok araştırma neticesinde Uluslararası alan da dahil olmak üzere, teknik personelin dahi bilgi güvenliği konusunda zayıf olduğu gözler önüne serilmiştir. Bu nedenle firmalar tarafından yapılan milyon dolarlık yatırımların yönetilmesi hususunda zayıf kalınabilmektedir.

İtSEC Labs

İtSEC Labs, çalışan personeliniz için çeşitli varyantlarda oluşturulan oltalama taktikleriyle gerçekleştirmiş olduğumu farkındalık programıdır. Bu sayede personelin bilgi seviyesi ölçülerek, eksik noktaların ortaya çıkarılarak bilgi güvenliği noktasındaki hata payını en aza indirmeyi amaçlamaktadır.

Oltalama sistemi ile yapılan siber saldırıların en kritik noktası, saldırıya uğrayan kişinin çoğu zaman, saldırıya uğradığı çok sonra anlamasıdır. Bu problem de düzenli olarak veri sızıntısına neden olabilmektedir. İTSEC Labs sayesinde oluşturulan çok fazla saldırı tipi sayesinde personelin saldırı tecrübesi artırılarak bu tür saldırılara uğrama riski azaltılmaktadır.

post01

APT Testleri

Apt saldırıları yüksek risk seviyesi oluşturulan saldırılardır. Saldırganın motivasyon oranın yüksek olması hedefe en zarar verici saldırı olma noktasında riski de artırmaktadır.

Sizi hedef alan hackerın kullandığı yöntem paralelinde saldırı tipleri kullanıldığından dolayı kuruma ait risk seviyesinin oluşturulmasında daha spesifik veriler içermektedir.

ITSec aracılığı ile sunulan APT değerlendirme hizmetimiz, var olan siber güvenlik seviyeniz pentest testlerinden farklı olarak seviyenizi daha gerçekçi şekilde ölçmenizi sağlayacaktır.

Farkındalık Eğitimleri

Personelinizin farkındalık düzeyinin artırılması için düzenli olarak eğitim verilmesi ve farklı senaryolarla oluşturulmuş saldırıların simüle edilmesiyle gerçekleştirilir.

İTSec Siber Güvenlik Danışmanlık Şirketimiz sayesinde alacağınız eğitimler pratikle bir araya gelerek, personelin sıkılmadan eğitimleri alarak öğrenme seviyesinin artırılması üzerine kurgulanmaktadır. Bununla beraber alınan eğitimin personel üzerinde ne kadar etkili olduğunun öğrenilmesi adına çeşitli sınavlardan geçirilerek seviye raporu hazırlanmaktadır.

 

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.