DDoS Test ve Koruma Hizmeti

Siber güvenlik gizlilik, bütünlük ve erişilebilirlik olarak kategorize edilebilir. Bunlar DDOS ve Dos olarak saldırı kısmında siber güvenliğin erişilebilirlik kısmını oluşturmaktadır. Lakin bu tip saldırılara %100 şeklinde önlem alınabilmiş değildir. Bu nedenle siber güvenliğin en zayıf noktasıdır.

DDOS saldırılarına maruz kalmadan önce, sisteminizi uzman kişilerce kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu kontrollerin de sadece bir şirket üzerinden alınan destek ile engellenmesi mümkün değildir. O nedenle alanında uzman kişilerden oluşmuş bir ekibin bizzat sistemde test ve entegrasyonlar yapması gerekmektedir.

DOS ve DDOS konusunda hem şirket bünyemizde hem de, uluslararası arenada bu konuda uzman kişilerden oluşan bir ekiple sizlere destek vermekteyiz. Bu nedenle sisteminizde oluşabilecek kayıpları en aza indirerek; etkin bir koruma sağlayacağımızı iddia etmenin ötesinde sizlere mümkün olabileceğini kanıtlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

post01

DoS ve DDoS hizmetlerimizi aşağıda ana başlıklara ayırdık!

  1. DDoS ve Performans Testleri

Web üzerinden yapılabilecek 10 Mbps ‘den 100 Gbps ye kadar DDOS saldırılarına karşı sisteminiz test edilerek, gerekli raporlarmalar yapılıp, sisteminizin bu çaplı büyük saldırılara karşı korunması hususunda sizlere destek oluyoruz.

  1. DDoS Forensics ve Saldırı Analizi

DDOS yani web hizmetini erişimsiz hale getirme gibi ataklarda sisteminizi inceliyor ve hukuksal açısından gerekli kanıtların toplanarak, sizlere sunulmasını sağlıyoruz. DDOS engelleme içinse gerekli çözümlerin 24 saatlik bir test sonucunda müşterilerimize sunarak, önlemlerin alınması hususunda hizmet veriyoruz.

DDOS analizleri yapıldıktan sonra, en kısa sürede oluşabilecek soruların cevaplanması konusunda müşterilerimize rapor hazırlıyoruz. Sorular?

  • DDoS saldırı türü, hedefi, yıkım şiddeti, yöntemi ve süresi.
  • Atağın gerçekleştirildiği ip adresleri, lokasyon bilgisi, vpn kullanımı.
  • DDoS atak engellenmesi, altyapı iyileştirme çözümü ve önerileri
  1. DDoS ataklarının engellemesi için gerekli altyapının sağlanması,

Saldırıların engellenmesi için bazen ticari ürünler, bazense açık kaynak şekilde kullanılan ücretsiz hizmetlerden yararlanılabilmektedir. İt Security olarak test edilen sisteme gelen atağın şiddetine göre uygulanacak çözümler başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

  1. Firewall, IPS ve DDoS Ürünleri Testleri

Ddos atakların engellenmesi için alınacak ürünlerin sisteme uygunluğunun test edilmesi için gerekli DDOS test ve analiz hizmeti sonucunda ne tür ürünlerin alınması gerektiği konusunda müşterilerimize verdiğimiz hizmettir.

  1. DDoS Saldırıları ve Korunma Yolları Eğitimi

DDOS engelleme konusunda bünyemizde ve bünyemiz dışında bulundurduğumuz uzman kişilerden alınacak eğitimler ile müşterilerimizin it departmanlarında çalışan personelin etkin şekilde eğitimini sağlıyoruz.

  • DDoS Eğitimi

DDOS ataklardan korunmak için ne tür DDOS ataklar yapıldığının bilinmesi ve bu bilgi çerçevesinde eğitimlerin verilmesi oldukça önemlidir.

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.