DoS / DDoS Testleri

Hizmetinizi etkileyen bir hizmet reddi / Hizmet Durdurma saldırısı riskini tam olarak azaltmak mümkün değildir, ancak yanıt vermeye hazır olmanıza yardımcı olacak bazı pratik adımlar vardır.

Beş temel uygulama

Bir Ddos/ DoS saldırısının başarılı olma riskini tamamen ortadan kaldırmak mümkün olmasa da  ,  iyi hazırlanmış olmak mümkündür.

Hizmetinize karşı en etkili saldırı yöntemlerini anlamalı ve meşru hizmet kullanıcıları için kesintiyi en aza indiren bir saldırıyı yönetmeye hazır bir yanıt planına sahip olmalısınız.

Sistem tasarımcıları ve operatörleri, hizmeti bir DoS ile başa çıkacak şekilde tasarlama konusunda dikkatlice düşünmeli ve tedarikçilerden saldırıları yönetmeye yardımcı olabileceğinden emin oldukları üçüncü taraf hizmetleri seçmelidir.

Aşağıda, bir DoS saldırısına hazırlanmanıza Sizlere ITSecurity olarak yardımcı oluyoruz. Size hangi konularda destek oluyoruz:

 • Hizmetinizi anlayın

  Hizmetinizde kaynakların aşırı yüklenebileceği veya tüketilebileceği noktaları anlayın. Her birinden sizin mi yoksa bir tedarikçinin mi sorumlu olduğunu belirliyoruz
 • Yukarı akım savunmaları

  Hizmet sağlayıcılarınızın,  kaynak tükenmesi ile başa çıkmaya hazır olduklarından emin olmanızı sağlıyoruz.
 • Ölçeklendirme

  Hizmetinizin, eşzamanlı oturumlardaki dalgalanmalarla başa çıkmak için ölçeklenebildiğinden emin olmanızı sağlıyoruz
 • Müdahale planı

  Hizmetinizi tasarlıyor ve bir saldırıya vereceğiniz yanıtı planlaıyoruz, böylece hizmet kalitesi düşmüş olsa da çalışmaya devam edebiliyor.
 • Test ve izleme

  Savunmalarınızı test ederek güven kazanmasını ve saldırılar başladığında doğru araçları uygulayarak fark etmenizi sağlıyoruz.