Kaynak Kod Analizi

ITSecurity olarak yazılımlarınıza ait kaynak kodlarını hem manuel hem de kaynak kod analiz programlarıyla taramaktayız. Birden çok uygulama ile taradığımız yazılımlarınızda yüksek seviyede güvenlik tedbiri almanızı sağlıyoruz.

Yazılım Testi Neden Yapılmalı?

Bugün çoğu şirket, kriminal bilgisayar korsanlarından ve diğer kötü niyetli tehditlerden bir tür saldırıya maruz kalabilmektedir. Kurumsal sistemler daha güvenli hale geldikçe, saldırganlar dikkatlerini, tüm güvenlik açıklarının yüzde 90’ını içeren uygulama katmanına çevirdi.

İşletmeyi korumak için, güvenlik yöneticilerinin, yazılım geliştirirken veya satın alırken ayrıntılı yazılım testi ve kod analizi gerçekleştirmesi gerekir. Yine de bu tür kod analizi son derece maliyetli olabilir – şirket içi yazılım test araçlarının satın alınması, kullanılması ve bakımı pahalıdır ve geliştirme zaman çizelgelerini, pazara giriş hızının tehlikeye atıldığı noktaya kadar kolayca bozabilir.

Bu yüzden birçok önde gelen kuruluş kaynak kod analizi yaptırmayı tercih etmektedir.

Yazılım Test Araçları Nelerdir?

Yazılım test araçları, belirli görevleri otomatikleştirmek, test verimliliğini artırmak ve tek başına manuel incelemeyi kullanarak bulunması zor olabilecek sorunları keşfetmek için yazılım geliştirme yaşam döngüsü içindeki test aşamasının bir parçası olarak kullanılır. Kaynak Kod Analiz programları güvenlik açıklarını arayan bir yazılım test hizmeti sağlar. Kaynak kod analizi yazılımları test hizmeti gerçekleştirirken hem dinamik, hem de statik zararlı kodun yanı sıra güvenlik ihlalleri yol açan kodların analizini yapmaktadırlar.

Yazılım Test Araçları

Kaynak kod analiz programları uygulama katmanında bulunan güvenlik riskini azaltmak için daha basit ve daha ölçeklenebilir bir çözüm sunar. İster dahili olarak ister üçüncü taraflarca geliştirilen uygulamaları analiz eden bu uygulamalar yazılım test hizmeti, yazılımları kusurlara karşı hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde taramanızı ve eyleme geçirilebilir sonuçlar almanızı sağlar. Bağımsız ve güvenilir bir yazılım değerlendirme sağlayan Kaynak Kod Analiz ürünleri bu taramalar için seçilmelidir. İsteğe bağlı bir Hizmet Olarak Yazılım çözümü kullanmak, yalnızca ihtiyacınız olan hizmetler için ödeme yaparak maliyetleri daha kolay kontrol etmenizi sağlar. Kaynak kodu yerine derlenmiş veya “bayt” kodu gözden geçirerek ikili düzeyde taradığı için, doğru ve kapsamlı bir analiz elde edersiniz. Tüm uygulamalar, kökenlerine bakılmaksızın, taranabilir ve incelenebilir.